گروت سيماني G.S.750S

گروت سیمانی G.S.750S ( دوجزئی)

شناسه محصول: 134

گروت سیمانی G.S.750S بسته‌بندی‌شده به‌ صورت خشک و آماده‌ی اجرا پس از اختلاط با آب، محصولی است بر پایه‌ی سیمان و مواد افزودنی که علاوه بر داشتن قابلیت نفوذ به داخل شکاف‌ها و منافذ ریز سنگ و خاک دارای خواصی چون عدم انقباض پس از گیرش و کسب مقاومت در زمان کوتاه می‌باشد و به عنوان دوغاب تزریقی پرکننده و مسدود کننده در تونل‌ها، دیواره‌های نگهدارنده و در تثبیت خاک مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دوغاب دارای خواص ضدسولفات با قلیائیت کاهش یافته و محتوی مضاف‌های بازدارنده در واکنش‌های قلیا- سنگ‌دانه می‌باشد.

موارد استفاده گروت سیمانی G.S.750S

تزریق در سنگ برای کارهای تثبیت و پایدارسازی دیواره‌ها و مسدود نمودن نشت آب
تثبیت خاک و جلوگیری از حرکت سنگ‌دانه‌ها و خاک‌های سطحی در اثر عوامل مختلف محیطی
تزریق دوغاب سیمان در تأسیسات خشکی و دریایی که لازم است کار پایدارسازی با دوغاب صورت گیرد
تزریق دوغاب در فواصل بین اعضاء سازه‌ی بتنی یا تجهیزات نصب شده‌ی ایستگاهی به منظور تثبیت قطعات یا اعضاء در یک ماتریکس واحد

فواید و تفاوت‌ها نسبت به دوغاب عادی

قابلیت نفوذ عالی به دلیل هموژن بودن اجزاء تشکیل دهنده‌ی دوغاب و عدم جداشدن دانه‌ها که شکل امولسیون غیرقابل تفکیک به خود گرفته است
دارای خواص جاری بودن و روان شدن پس از اختلاط با نسبت آب ذکر شده بر روی بسته‌ها
پمپ‌پذیری عالی و تحمل فشارهای وارده در سیستم تزریق
داشتن خواص ضدسولفات و پایدار در مقابل عوامل خورنده محیطی
داشتن خواص ضدآب شستگی در صورت اجرا به داخل آب بدون پخش شدن اجزاء
عدم داشتن انقباض‌های اولیه و انقباض خشک پس از سخت شدن
مقاوم در مقابل عوامل خورنده مثل کربناسیون و واکنش‌های انبساطی

مراحل اجرا :

برای اجرای این دوغاب مقدار مورد نیاز از مخلوط را بر اساس وزن حجمی 7/1 با توجه به سطح کار و میزان درز و شکاف و فضاهای گروتینگ برآورد نمایید. این برآورد با توجه به این صورت می‌گیرد که هر کیسه 25 کیلویی پودر خشک پس از اضافه نمودن آب و مخلوط شدن حدود 15 لیتر ملات تولید می‌کند.
نسبت آب به پودر برای رسیدن به روانی مناسب (Fluid) حدود 18 تا 20 درصد می‌باشد. ابتدا آب را در میکسر ریخته و سپس پودر را به‌تدریج اضافه نمایید و حدود 2 دقیقه پس از خالی کردن کامل پودر به مخلوط کردن ادامه دهید تا یک دوغاب یکنواخت بدست آید اگر از دو میکسر ساخت و تزریق استفاده می‌کنید، ملات آماده شده را به میکسر تزریق هدایت و پمپ‌کردن را شروع کنید.

چنان‌چه به هر دلیل عمل مخلوط‌کردن متوقف شد. مخلوط ظاهراً افت روانی پیدا می‌کند. ولی به لحاظ داشتن خاصیت تیکسوتروپیک پس از مخلوط مجدد به روانی نزدیک به اول برمی‌گردد و تا مدت 30 دقیقه این غلظت حفظ می‌شود. از اضافه کردن آب پس از اختلاط کامل و در جریان تزریق جداً خودداری نمایید زیرا باعث آب انداختگی و کاهش مشخصات مکانیکی ملات در زمان خمیری و در حالت سخت‌شدن می‌گردد. حداقل و حداکثر شتاب همزن در مخلوط‌کن باید بین 300 تا 500 دور در دقیقه باشد مخلوط را به مدت زیاد هم نزنید زیرا باعث افزایش دمای مخلوط شده و گیرش سیمان سریعتر اتفاق می‌افتد.

تزریق

برای تزریق مخلوط دوغاب از پمپ‌های با فشار بالا استفاده کنید تا مطمئن شوید منافذ داخل سنگ و خاک با نفوذ کافی در آن‌ها پرشده‌اند. کل عمل تزریق هر بچ باید در ظرف مدت حداکثر 20 تا 30 دقیقه انجام شود چنان‌چه لازم است مدت زیادتری ملات بصورت روان باقی بماند با کارشناسان شرکت مشورت نموده تا مواد مضاف مناسب جهت این کار در اختیار قرار گیرد.

G.S.750S به‌طور معمول در مدت 4 تا 6 ساعت گیرش کافی در حد یک ماده‌ی حایل به خود می‌گیرد. مقاومت‌گیری این محصول مثل ملات‌های ماسه- سیمان عادی تا روز سوم حدود 40 درصد مقاومت نهایی می‌باشد.

نگه‌داری و زمان مصرف

به علت تمایل این محصول به جذب رطوبت محیط، لازم است کیسه‌ها در محل خشک و روی پالت نگهداری شوند. در صورت نگهداری صحیح تا مدت شش ماه بعد از تاریخ تولید قابل مصرف است.

ایمنی

مثل هر مخلوط دیگری بر پایه‌ی سیمان، این محصول یک ماده‌ی قلیایی است که تماس آن با پوست موجب تحریک و آسیب می‌شود. توصیه می‌گردد در هنگام ساخت و اجرای دوغاب حتماً از عینک، ماسک، دستکش و لباس کار یکپارچه استفاده شود.

اطلاعـات فنـی محصول G.S.750S

 

شرحواحدمقداراستانداردملاحظات
حداکثر سایز دانهmm5/0 سنگ‌دانه‌های ریز غیر واکنش‌زا
طول مدت کاراییدقیقه60 
کارایی (غلظت) در نسبت آب به پودر  18/0

 

بلافاصله بعد از مخلوط‌شدن با آب

 

 

30 دقیقه پس از اختلاط با آب

 

 

ثانیه

 

 

%

130%
25 تا 30
 

 

      ASTM C 939

ISIRI 17510

 

 

ASTMC 1448

ISIRI 10445

 

 

 

 

با روش قیف جریان Flow cone (فوق‌روان)

 

با روش میز جریان Flow table

(قابل تزریق تا رسیدن به غلظت 100%)

دانسیته مخلوطKg/m31750 با نسبت 18% دمای 25 درجه سانتی‌گراد
مقاومت فشاری( در شرایط آزمایشگاهی )

3 روزه

7روزه

28روزه

90 روزه

 

Mpa

 

10

25

30

 35

 

 

 

ASTM C109

 

قالب   5×5 میلی‌متر

مقاومت خمشی (28 روزه)Mpa2ISIRI C393قالب 160×40×40میلی‌متر
قلیائیت معادل  Na2Oدرصد5/0 تا 1EN480-12کمتر از ملات سیمان معمولی
حداکثر آب انداختگیدرصد1EN480-4

ISIRI 8117

 

بعد از 3 ساعت در نگهداری ثابت

نقد و بررسی‌ها گروت سیمانی G.S.750S ( دوجزئی)

جستجو