کتاب “بتن مواد مضاف”

◊” بتن – مواد مضاف”

توسط انتشارات ارکان دانش اصفهان چاپ و از ابتدای سال 94 منتشر شده است.  کتاب مورد نظر ترجمه‌ی کتاب CONCRETE ADDITIVE  می‌باشدکه توسط  Ramachndran و تعدادی از صاحبنظران علم بتن و مواد افزودنی به رشته تحریر درآمده و جامع‌ترین کتاب در این زمینه تا سال انتشار آن می‌باشد.

کتاب توسط مهندس جلال شاکری مدیر شرکت گروت سازان ساورد ترجمه و در دو جلد به فارسی برگردان شده که جلد اول شامل مباحث ذیل می باشد :

بخش 1 : دانش بتن

بخش 2 : شیوه‌های تحقیق ، استانداردها و آئین‌نامه‌ها

بخش 3 : مواد افزودنی معدنی

بخش 4 : مواد اضافه شونده  به بتن برای کارهای تعمیراتی و بازسازی سازه‌ها

بخش 5 : مواد افزودنی ضد یخ بتن

بخش 6 : مواد افزودنی جهت جلوگیری از خوردگی و انبساط قلیا – سنگدانه

بخش 7 : بتن‌ها و ملات‌های اصلاح شده با پلیمر

بخش 8 : بتن با حجم زیادی خاکستر بادی و سرباره

بخش 9 : مضاف‌های متفرقه در بتن

بخش 10 : مواد افزودنی برای سیمان های چاه نفت

بخش 11 :فرمولاسیون مواد افزودنی

ترجمه جلد دوم درحال انجام می‌باشد. در این جلد بیشتر مباحث مربوط به مواد فعال سطحی می‌باشد و شامل مضاف‌های شیمیایی است که در کاهش نسبت آن، روان‌کنندگی، زودگیری است در ادامه، مقدمه مترجم در جلد اول آورده شده است.  علاقه‌مندان می‌توانند جهت تهیه کتاب به کتابفروش‌های فروشنده کتاب‌های علمی و دانشگاهی مراجعه و یا با بخش تحقیقات شرکت گروت سازان ساورد( 03152373922) تماس حاصل نمایند تا کتاب با 20% تخفیف به آدرس آنان ارسال گردد.

◊پیشگفتار

مؤلفین کتاب از اساتید و صاحب‌نظران دانش بتن و مواد اضافه شونده به آن هستند که هر کدام در شاخه‌ای از این علم دارای تحقیقات نظری و آزمایشگاهی متعدد می‌باشند. چند بخش از کتاب توسط V.S.Ramachandaran نوشته شده است . نامبرده محقق بر جسته موسسه ملی تحقیقات ساختمان در کانادا (اتاوا) می‌باشد و بیش از ده سال رئیس بخش مواد و مصالح ساختمانی در آن مرکز بوده است. در طول مدت 42 سال، تحقیقات چشمگیری بر روی کانی‌های رسی، گچ، آهک، شیمی سیمان و فن‌آوری بتن داشته و 6 کتاب و بیش از 200 مقاله در این زمینه‌ها به چاپ رسانده است. دکتر راماچاندران از اعضای کالج سلطنتی بریتانیا در بخش شیمی و سرامیک می‌باشد. همچنین عضو موسسه استاندارد سازی (ASTM) آمریکا. نامبرده از ویراستارهای ارشد مقالات مربوط به مواد و مصالح در مجله‌های علمی مهندسی عمران و عضو کمیته‌های فنی RILEM در فرانسه و مرکز تحقیقات بتن آمریکا و دارای نشان‌های فنی زیاد در زمینه‌های تحقیقاتی بتن و سرامیک است.Concrete Admixtureبتن مواد مضاف

◊لطفا برای سفارش کتاب با مسئولان شرکت تماس گرفته و یا ایمیلی با موضوع کتاب به ایمیل آدرس www.savordgrout@yahoo.com بفرستید.